Nejnovější články

04.11.2018

Mládež FK Hlubočky - rekapitulace

Dorost – ročník 2000 a mladší

Hráčský kádr složen z 16 ti hráčů z toho čtyři věkově starší žáci, dva hráči se již zapojili do zápasů B mužstva mužů

Po mnoha letech bez dorostenců v Hlubočkách jsme mohli pro sezonu 18/19 opět přihlásit tuto mládežnickou kategorii. To, že začátek bude velice těžký, jsme věděli, protože většina kluků až na dva poprvé nastoupili na velké hřiště a bylo to znát jak na síle, tak na orientaci po hřišti. Prvních pět zápasů jsme prohráli s celkovým hrozivým skóre 4 : 44. Konec sezóny ale napověděl, že jsou kluci šikovní a výsledky přijdou, poslední tři kola dvě remízy a jedna porážka pouze o branku s týmem, který se pere o první místo v soutěži. Věříme, že herní projev a výsledky se budou jen a jen zlepšovat, protože tento tým má za sebou již mnoho úspěchů v mladších kategoriích (3. místo okresní přebor starší přípravky, 1. místo okresní přebor mladších žáků a následné čtvrté místo ve finále vítězů okresů a poslední velký úspěch 2. místo v okresním přeboru starších žáků a následné vítěz turnaje vítězů okresů ol. Kraje, kdy tento turnaj vyhráli bez ztráty kytičky). Klukům a trenérům přejeme hodně trpělivosti a více úspěchů v jarní části soutěže.

Mladší žáci – ročník 2006 a mladší

Hráčský kádr složen ze 14 ti hráčů z toho jedno děvče a tři hráči věkově starší přípravka.

Tým je stabilizovaný, kluci a děvče spolu hrají již několik let a i tohoto týmu jsme v minulých letech zaznamenali úspěchy na okresní úrovni (4. místo okresní přebor starší přípravky a v minulém ročníku 6. místo v kategorii ml žáků). Začátek sezony vyšel tomuto týmu výborně a po prvních třech zápasech jsme měli 9 bodů a skóre 31:5. Tyto výsledky jako by hráče uspokojili a konec podzimní části byl hodně utrápený, kdy jsme získali pouze dva body z posledních tří kol. Nakonec jsme skončili ve skupině na druhém místě s počtem 21 bodů a skóre 58:22 což stačilo na postup do finálové skupiny, kde na jaře sehrajeme deset zápasů o 1. – 6. místo.

Přípravky

Starší přípravka  - ročník 2008 a mladší

– na začátku podzimu byl obrovským problém se stabilizací kádru, především nedostatečné docházka na tréninky se projevila i výsledkově v první části podzimu. Na poslední turnaj první části dorazili pouze čtyři naši hráči a věřte, nebyla to jednoduchá situace pro trenéra. V této části jsme z 12 ti zápasů získali pouhých 8 bodů se skóre 45:74.  Během podzimu se situace v týmu stabilizovala, docházka na tréninky byla skoro 100% ní. Nyní máme v této věkové kategorii 10hráčů. Dobrá docházka, aktivní přístup k tréninkovým jednotkám se projevil i výsledkově a ve druhé části jsme skupinu vyhráli s celkovým počtem 27 bodů a skóre 73:21. V jarní části soutěže bychom se chtěli zaměřit především na přechod do kategorie ml. žáků, přizpůsobit tréninky na hru na větším hřišti.

Mladší přípravka – ročník 2010 a mladší

– u této kategorie nejde vůbec o výsledky. Důležité je naučit děti určitému řádu, respektu k trenérům, spoluhráčům i soupeři. Zde je zapotřebí velká podpora rodičů jejich případné zapojení do tréninkového procesu a samozřejmě přiměřeně zdravá podpora během turnajů. V této věkové kategorii máme celkově 10 hráčů. Někteří šikovní hráči si zahráli i za starší přípravku a byla na nich vidět obrovská chuť a dravost v některých případech větší jak u starších spoluhráčů.

Předpřípravka – ročník 2012 a mladší

Nedílnou součástí naší mládežnické základny je i kategorie „předpřípravka“ kde jsou děti ve věku cca 5 ti let. Tuto kategorii máme slabě oslabenou, což může mít v budoucnu vliv na návaznost při obsazování budoucích mužstev přípravek, mladších žáků a tak dál. Ideální věk dítěte je 4-5 let. U této kategorie je zapotřebí největší podpora rodičů. Děti se tu věnují především pohybovým dovednost, koordinaci pohybu, nejde zde až tak o fotbal samotný.

Publikováno: 14.11.2018 | Autor: Ambi

Aktuální tabulka "A" mužstva